غذاهای کمکی ماه یازدهم و دوازدهم
کودک من
بازدید : مرتبه

 لطفا برای شادی روح محمد رزاز

(برادر مدیر وبلاگ کودک من)

صلوات بفرستیدموضوع :
تاريخ : 29 / 7 / 1391 | نویسنده : سپیده
بازدید : 3211 مرتبه

در این ماه تمامی غذاها از ماه هفتم تا آخر را می توانیم بدهیم. تنوع و غلظت غذاها موجب می شود که مهارت جویدن کودک بیشتر شود. با آشکار شدن دندانها شیرخوار می تواند تکه هایی از غذا را بکند و بجود و به عقب دهان ببرد و آن را ببلعد. شیرخواری که هنوز دندان در نیاورده با لثه ها و آرواره های خود انجام می دهد.

معده كوچك كودك را با غذاها پر نكنید. چه این امر سبب می شود كه كودك برای مـــدت طولانی تر سیر بماند و در نتیجه كمتر پستان مادر را بمكد. در نتیجه هم شیر كمتر به او می رسد و هم حجم كلی شیری كه مادر تولید می كند كاهش خواهد یافت.

 

برنامه غذایی در ادامه مطلب

 


ادامه مطلب :

در این دو ماه می توان از انواع کته ها - پلوها و خوراک ها که سعی شده دستور آنها در غذای کودک ذکر شود می توانید استفاده کنید.

مصرف چغندر - شلغم و اسفناج از ماه یازدهم به بعد مجاز است.

اضافه کردن گرد نعنا - جعفری- کرفس و چاشنی هایی مثل آب لیمو ترش تازه و آب نارنج تازه یا گرد لیمو عمانی در آخرین لحظه پخت غذا غذای کودک را خوشمزه تر می کند.

به عنوام میان وعده می توان از تکه های کوچک میوه - عدسی - نان و خرما - شله زرد - مسقطی- انواع حاواهای خانگی - بسکویت های ساده بدون کرم و خامه و بستنی استفاده کرد. نانهایی که بتوان روی آن کره یا ماست چکیده قرار داد و همچنین تکه های کرفس یا هویج یا سیب زمینی پخته شده همرا با کره مناسب است.

آز آغاز ١١ ماهگی به بعد می توان از غذاهای خانواده استفاده کرد به شرطی که با پشت قاشق له شده باشد و نمک و ادویه در آن نباشد.

برای صبحانه می توان نصف زرده تخم مرغ + نان و پنیر و پودر گردو یا نان و کره و مقدار کمی مربای سیب یا به یا هویج داد. برای میان وعده صبح میوه یا پوره سبزی یا مسقطی یا حلوا یا شله زرد یا نان و خرما . برای ناهار یکی از انواع کته ها یا خوراک همراه ماست یا غذای خانواده که با پشت قاشق له شده باشد. میان وعده عصر هم میوه یا سبزی پخته شده با کره یا بستنی - حلوا و یا مسقطی یا عدسی. برای شام هم می توان همان غذای وعده ناهار باشد.

ارائه آب سالم جوشیده و خنک چند بار در روز توصیه می شود.

 لینک غذای کودک به ترتیب ماه

 http://koodakeman91.niniweblog.com/cat4.php

 موضوع : غذای کمکی به تفکیک ماه
درباره وبلاگ

من یک مادر هستم. تجربه زیادی ندارم و سعی می کنم با خواندن تجربه کسب کنم. سعی می کنم چند پله جلوتر از رشد کودکم پیش برم. بعضی از مطالب این وبلاگ تجربی و بعضی ها هم با ذکر منبع از سایت هایی گرفتم و بیشتر مطالب را از سایت های خارجی ترجمه کرده ام. لطفا اگر کسی تجربه ی خاصی دارد در اختیار من و دوستان قرار دهد تا بتوانیم فرزندان سالم و صالحی داشته باشیم. اگه مطالب وبلاگ رو خوندید و براتون مفید بود فقط دعا کنید تا دخترم همیشه در صحت و سلامتی باشه و برای شادی روح برادر عزیزم صلوات بفرستید. (آلبوم غذاها و دسرها فقط برای دل خودمه و بعضی از دوستان هم لطف کردند و غذاهای خودشون رو ارسال کردند.) با زحمت مطالب رو جمع کردم لطفا کپــی نفرمایید. کپــــــــــي کــردن ممنــوع
1


موضوعات
آخرین مطالب
لینک دوستان
آرشیو مطالب
پيوند هاي روزانه
آمار سايت
افراد آنلاین : 16 نفر
بازديدهاي امروز : 4356 نفر
بازديدهاي ديروز : 18618 نفر
بازدید هفته قبل : 112055 نفر
كل بازديدها : 24226300 نفر
امکانات جانبی